(Видео+Фото) Ски центарот Маврово со подготовки за претстојната сезона, вечерва се пуштени топовите за снег

Точка

30/11/2021

22:56

3.300

Големина на фонт

а а а

Ски центарот Ресорт Маврово во полн ек се подготвува за претстојната скијачка сезона.

По денешните снежни врнежи од снег, вечерва на дел од терените, ски-патеката под едноседот, се пуштени топовите за снег.

Маврово денес 😍 Mavrovo today


☀️❄ Counting the days ⛷

Posted by Resort Mavrovo on Tuesday, November 30, 2021

Од управата на скијачкиот центар ветуваат дека веќе викендов можеби и ќе почне сезоната. Освен тоа, изградбата на новата Трифкова колиба е при крај... ова веќе може да значи долга, снежна и убава ски сезона.
Спонзорирани линкови

Маркетинг