Модна лекција на Кејт Мидлтон: Вака се облекуваш кога сакаш да бидеш сексапилна и фина истовремено

Точка

20/10/2021

17:00

7.102

Големина на фонт

а а а

Кејт Мидлтон, омилениот член на англиското кралско семејство, сопруга на принцот Вилијам, има големо влијание во модниот свет, особено во Велика Британија.

Добро е познат т.н. „Кејт ефект“, односно сето тоа што го носи оваа 39-годишна жена со брзина на светлината исчезнува од модните продавници, а изданието во кое модната икона се појавила во Лондон на настанот чија цел е пропагирање на свеста за многу опасни зависности, повторно привлекло големо внимание.


Кејт може да се пофали со прекрасната фигура, па сè што ќе облече ѝ стои без грешка, а овојпат одлучила да носи женствена комбинација во огнено црвена боја.

Баш како и кралицата Елизабета Втора, Кејт неретко бира впечатливи бои, а сите се согласни дека оваа комбинација со потпис на Кристофер Кане ѝ стои прекрасно.


Одличниот стајлинг таа го заокружила со неодолива чанта од брендот „DeMellier“ чија цена изнесува околу 295 фунти, а потпетиците од брендот „Celia“ се со потпис на Ралф Лорен.

Модната комбинација за чиста десетка ја зачинила со интересни обетки.


Дали ви се допаѓа како изгледа Кејт Мидлтон?
Спонзорирани линкови

Маркетинг