Петре Шилегов за Точка ТВ: „Детствата порано беа многу побезгрижни, растевме на улица, без клуч на врата“

Точка

04/10/2021

22:57

1.670

Големина на фонт

а а а

Со актуелниот градоначалник на Град Скопје и кандидат за уште еден мандат, Петре Шилегов, ја започнуваме новата сезона на Точка ТВ.

Шилегов е дел од 'кампањата на Точка', во која разговараме со кандидатите за градоначалник на Град Скопје - за сè освен за политика.

Го навративме Петре на неговото детство, го прашавме што најмногу му недостасува од тој период. Нѝ откри и дека најдобриот другар од детството сè уште му е најдобар другар.

Се насмеавме на случката на која постојано ѝ се навраќа, од средношколските денови.

Летен одмор кој секогаш ќе го памети, како се заљубиле со неговата сопруга, кој совет секогаш им го дава на своите деца, и многу повеќе - погледнете во видеото.

Новинар: Цеце Николова
Видео и монтажа: Ненад Смиљковиќ


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk