Син си ја претепал својата мајка во Вевчани

Макфакс

21/09/2021

16:55

1.030

Големина на фонт

а а а

40-годишен жител од Вевчани се сомничи за физички напад врз неговата мајка, соопшти полицијата.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против М. К. (40) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда при вршење семејно насилство.

Тој на 4.9.2021 година, во дворот од семејната куќа во Вевчани, физички ја нападнал својата мајка и ѝ нанел телесни повреди.Спонзорирани линкови

Маркетинг