Во живо: „Стоп за присилна вакцинација“, протест против новите мерки

Точка

15/08/2021

19:59

5.928

Големина на фонт

а а а

Во тек е протестот кој беше најавен, а кој се одржува пред Собранието на Македонија против новите мерки кои треба да стапат на сила утре.

Граѓаните излегоа на протестот изреволтирани од новите мерки со кои им се ограничува движењето на невакцинираните лица, односно не им се дозволува влез во одредени објекти. 


Со транспаренти како „Заштити ја планетата, отстранија ја елитата“, „Мое тело - божја сопственост“, „Моето тело е мој избор“, „Стоп за присилна вакцинација“ и „Слободата нема цена“ го изразија своето незадоволство од мерките во земјава.
Спонзорирани линкови

Маркетинг