Една лажица од оваа смеса и уморот исчезнува: Потребни ви се само две состојки

Точка

31/07/2021

11:45

6.118

Големина на фонт

а а а

Прво што мора да направите е да ја сфатите сериозноста на проблемот и да почнете да ги менувате животните навики.

Наутро сте изморени и немате волја да правите ништо во текот на денот освен да лежите во кревет.

Немате доволно животна енергија, безволни сте, нерасположени, чувствувате нервоза, страв и напнатост, веројатно патите од хроничен умор.

Секако, првиот совет е одмор и консултација со вашиот доктор.

Прво што мора да направите е да ја сфатите сериозноста на проблемот и да почнете да ги менувате досегашните лоши навики.

За да избегнете консумирање на различни лекови против несоница и за енергија, може да го користите овој природен лек.


Состојки:

- 1 лажица хималајска сол

- 5 лажици мед

Сè што е потребно да направите е да ги помешате состојките и смесата да ја ставите во стаклен сад, па садот да ги затворите.

Начин на консумирање

Секоја вечер пред спиење јадете по една лажица од смесата. Држете го еликсирот под јазикот, а тоа ќе го забрза апсорбирањето.

Доколку сакате може да го додадете во чаша со топла вода и да го пиете како чај.

Оваа неверојатна смеса го регулира нивото на серотонин и мелатонин во организмот, а истото обезбедува здрав сон, а исто така го намалува и крвниот притисок.Спонзорирани линкови

Маркетинг