Внимавајте: Полициски час нема да има само вечерва, но утре повторно стапува на сила

Макфакс

01/05/2021

13:39

1.895

Големина на фонт

а а а

Вечерва нема да важи мерката полициски поради христијанскиот празник Велигден.

Според одлуката на Комисијата за заразни болести, полициски час нема да има ниту вечерта меѓу 13 и 14 мај за Рамазан бајрам.

– Исклучок од забраната и посебниот режим на движење се вечерните часови меѓу 1 и 2 мај, односно за време на верскиот празник Велигден, и вечерта меѓу 13 и 14 мај за време на верскиот празник Рамазан Бајрам, стои во владината одлука.

Забраната за движење останува на сила во останатите денови со почеток во 21 часот.Спонзорирани линкови

Маркетинг