Журка во викендица на Тиквешкото Езеро, следуваат кривични пријави

Макфакс

04/04/2021

12:03

3.155

Големина на фонт

а а а

Рано утрово со судски налог полицајци влегле во викендица на Тиквешко Езеро, сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, информираат од МВР.

На 04.04.2021 во 02,20 часот со претходно обезбедена наредба од Основен суд Кавадарци, полициски службеници влегле во викендицата лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко езеро, сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, каде биле затекнати четири лица, а во близина на викендицата пронајдени биле и легитимирани уште 14 лица меѓу кои и сопственикот.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи кривична пријава, известуваат надлежните.Спонзорирани линкови

Маркетинг