(Фото) Брутално претепан академик Илија Чашуле: Тројца ме следеа по автопат и ме нападнаа во Скопје

Нетпрес

27/02/2021

12:49

7.406

Големина на фонт

а а а

Академик Илија Чашуле на својот Фејсбук профил сподели објава каде што напиша дека бил брутално претепан од страна на тројца лица кои го следеле од Прилеп и на само неколку метри од својот дом бил нападнат.

Тој е познат по неговиот отворен став против промената на името на МАНУ.

Во продолжение ви го пренесуваме во целост неговиот Фејсбук статус:

ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ

(забелешка: До МВР Скопје, до СДСМ, до ВМРО, до МАНУ, до ДУИ и сите дневни весници и портали...

Posted by Ilija Casule on Thursday, February 25, 2021

Posted by Ilija Casule on Thursday, February 25, 2021Спонзорирани линкови

Маркетинг