Претседателот на Мексико повторно одби да му честита на Бајден: "Најдобро е да почекаме"

Точка

25/11/2020

17:13

1.246

Големина на фонт

а а а

"Што е најдобро? Најдобро е да почекаме", рекол Обрадор.

Претседателот на Мексико, Андрес Мануел Лопес Обрадор, денеска повторно одбил да му честита новоозбраниот американски претседател Џо Бајден.


Обрадор го повторил претходниот став дека тоа ќе го направи кога ќе заврши изборниот процес во САД.

Обрадор објаснил дека нема ништо против било кој кандидат или политичка партија кои учествуваат на американските избори, но дека не сака да праќа честитки додека изборниот процес не заврши.

"Што е најдобро? Најдобро е да почекаме", рекол Обрадор.Спонзорирани линкови

Маркетинг