Погледете како изгледа 'земјотреско селфи' на Талат од „Преспав“

Точка

12/11/2020

10:49

6.154

Големина на фонт

а а а

Дритон Вејсели, познат како Талат од Преспав, постојано ги засмејува гледачите со неговата пресмешна улога во серијата.

Сепак, актерот во приватниот живот е повлечен и не сака толку да се експонира. Но, она што се крие длабоко во него, на крајот излегува на виделина - неговата смисла за хумор.

Имено, Талат вчера неколку часа после земјотресите објави фотографија на Инстаграм-стори, која ја нарече 'земјотреско селфи'.


Со оваа фотографија тој ги 'пресмеја' своите следбеници, па сите со нетрпение очекуваат повторно да ги гледаат неговите шеги пред малите екрани.

Инаку, пред неколку денови заврши снимањето на 5-та сезона на „Преспав“, а наскоро ја очекуваме премиерата.Спонзорирани линкови

Маркетинг