Тетовец и охриѓанец шетале наместо да седат во самоизолација, едниот одбил да соработува

Макфакс

28/10/2020

17:21

332

Големина на фонт

а а а

Полицијата информира дека се поднесени кривични пријави против две лица од Охрид и Тетово кои не биле затекнати дома, иако имале решенија за задолжителна самоизолација.

Станува збор за С.А.(57) од Охрид и А.Б.(34) од Тетово.

При контрола од полициски службеници тие не биле затекнати во домот, со што постапиле спротивно на решението за задолжителна самоизолација.

Тетовецот не го подигнал своето решение и одбил да соработува со Центарот за јавно здравје, велат од полицијата.Спонзорирани линкови

Маркетинг