Поранешниот началник на СВР Велес, Игор Ангеловски, почина од коронавирус

Точка

27/10/2020

10:49

2.749

Големина на фонт

а а а

На инфективната клиника во Скопје вчера од коронавирус починал Игор Ангеловски, поранешен началник на СВР Велес.

Ангеловски на инфективното одделение во Велес бил хоспитализиран на 7-ми октомври. 

Откако по неколку дена му се влошила ситуацијата, тој префрлен на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во Скопје.

Неколку дена бил прикачен на респираторна машина, по што вчера починал. Ангеловски имал 41 година.

На позицијата началник на СВР Велес бил од периодот од 10-ти јануари до 27-ми јули оваа година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг