Што се случува со раката на Трамп? Меланија стоеше покрај него, а за овој детаљ зборуваат сите

Точка

30/09/2020

20:58

10.531

Големина на фонт

а а а

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден ноќеска ја имаа првата од трите дебати во пресрет на претседателските избори закажани на 3-ти ноември.

Дебатата многумина ја опишаа како хаотична, а паднаа и доста тешки зборови на двете страни. Сепак, на многумина им го привлече вниманието еден детаљ на крајот на дебатата кога пристигна и првата дама на САД, Меланија Трамп.

Меланија пристигна на сцената да го поддржи Доналд Трамп, а додека стоеја еден до друг, Трамп ѝ ја грабна раката. Некои американски медиуми пренесуваат дека Трамп на овој начин на сила ѝ ја држи раката на Меланија.Спонзорирани линкови

Маркетинг