Жешки наслови од регионот: Грција останува затворена за Македонците и по 1 октомври, анализа на Обсервер - Бугарија европски шампион во корупција

Точка

28/09/2020

15:57

1.322

Големина на фонт

а а а

Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат; тлото продолжува да се тресе - нов земјотрес ја погоди Света Гора; државниот долг на Црна Гора изнесува 3,664 милијарди евра...

Србија 


1. Над 50 пилоти загинаа со авионите МиГ-21 изминатите 58 години

2. Вучиќ и Хоти се прегрнале во Белата куќа, тврди Трамп

3. Вулин: Србија е најсилната земја на Балканот

4. Србија лежи на најголемото наоѓалиште на литиум во Европа

5. Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат

Грција


1. Грција останува затворена за Македонците и по 1 октомври

2. Помпео во Солун вети помош од САД во спорот меѓу Грција и Турција

3. Коронавирус меѓу членовите на екипажот на брод со 1.000 луѓе крај брегот на Грција

4. Тлото продолжува да се тресе - нов земјотрес ја погоди Света Гора

5. Грција заплени 500 илјади екстази

Албанија


1. Шеху: Ситуацијата со Ковид-19 во Албанија е надвор од контрола

2. Албанија ги олеснува анти-ковид мерките

3. Во Италија осомничени 237 лица за шверц на тешки дроги, од нив 117 лица од Албанија и Косово

4. Криемади: Владата на Рама не се справува со Ковид-19 во албанските училишта

5. Рама ги повика Азербејџан и Ерменија на прекин на огнот и итно започнување преговори

Бугарија


1. Бугарија: Само четири од 1000 паралелки се во карантин или 0,01 заразени ученици

2. Во последното деноноќие во Бугарија има 255 нови позитивни на Ковид-19

3. Анализа на Обсервер: Бугарија европски шампион во корупција

4. Радев нема да почне нов политички проект, нема да формира партија во Бугарија

5. Борисов до Заев: Бугарија останува доследна во поддршката на европската иднина на Северна Македонија

Црна Гора


1. Црна Гора го враќа карантинот и ги затвора угостителските објекти во одредени општини

2. Бизнисмените блиски до Мило Ѓукановиќ го продаваат својот имот и бегаат од Црна Гора

3. Државниот долг на Црна Гора изнесува 3,664 милијарди евра

4. Црна Гора: 17 лица животно загрозени како последица на коронавирусот

5. Црногорската армија го доби првиот американски хеликоптер „Bell 505“

Хрватска


1. Пленковиќ со порака за мир и помирување со српското малцинство

2. Во Хрватска 48 нови случаи на коронавирус

3. Тодориќ одби да изнесе одбрана и да одговара на прашања на судот во Загреб

4. Хрватска се обиде да ја спаси својата туристичка сезона и придонесе за ново големо ширење на коронавирусот низ Европа

Словенија


1. Словенија ја ажурираше листата: Македонија останува во „црвената зона“, Србија преместена во „зелената“

2. Уапсени стотици илегални мигранти и криумчари во Словенија

3. 39 нови случаи на коронавирус, починале 2 лица

4. Туристичките посети во Словенија со пад од 47 проценти во првите 8 месеци

5. Горан Драгиќ за прв пат во кариерата ќе игра на НБА финалеСпонзорирани линкови

Маркетинг