Се огласи Апасиев: Сите ќе ве стреламе!

Точка

16/07/2020

02:01

18.592

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев предмалку се огласи на социјалната мрежа „Фејсбук“ откако стана јасно дека партијата добива најмалку еден мандат во идниот парламентарен состав.

Со нешто помалку од 5% гласови, политичката партија Левица освои мандат во Изборната единица 1 каде што беше носител токму Димитар Апасиев.

Во пресрет на официјалните резултати кои се очекува да ги објави Државната изборна комисија, Апасиев се огласи на „Фејсбук“ и порача: „Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе“.Спонзорирани линкови

Маркетинг