Ова е режим: Десетина полицајци брутално претепаа демонстрант кој немоќно лежеше на асфалтот

Точка

09/07/2020

08:56

3.876

Големина на фонт

а а а

Два дена по ред во Белград протестите против најавениот полициски час и претседателот Александар Вучиќ излегуваат од контрола и на улиците буквално се води војна помеѓу демонстрантите и полицијата.

Снимки од полициска бруталност и вчера се појавија на социјалните мрежи - полицијата на белградските улици тргна во јуриш, а во нивната „офанзива“ на асфалтот соборија еден демонстрант.

Демонстрантот кој лежеше на асфалтот најпрвин беше брутално претепан од тројца полицајци, а потоа буквално кој ќе стигнеше го тепаше со пендреци и клоци. Набрзо потоа, со оглед на тоа што пристигнаа полициските возила, тројца полицајци го одвлекоа демонстрантот на страна и така повреден го оставија да лежи на тротоарот.

Најновите видеа кои прикажуваат прекумерна употреба на сила ја разбеснија српската јавност и револтираните граѓани велат дека ова не е ништо друго освен режимска полиција која им се одмаздува на граѓаните затоа што се против власта на Вучиќ.Спонзорирани линкови

Маркетинг