Јадете 5 семки од ова овошје дневно – она што ќе му се случи на вашето тело е неверојатно

Точка

08/07/2020

12:48

3.775

Големина на фонт

а а а

Најновите истражувања покажуваат дека семките од кајсија се одличен имунолошки и хранлив додаток кој е одлична превенција против канцер.

Семките од кајсија изобилуваат со витамин Б17 кој ги уништува канцерогените клетки и ги спречуваат метастазите. Принципот на делување е едноставен: на клетките на рак им се потребни огромни количини на енергија – глукоза, а овој витамин е смртоносен за нив, но не е токсичен за здравјето. 


Само 5 семки дневно спречуваат настанување на тумор. Принципот на делување на витаминот Б17 потсетува на Тројанскиот коњ: клетките на рак стануваат "лакоми" за глукоза, а кога ќе ја апсорбираат – се уништуваат. Семките од кајсија се и одличен извор на железо, калиум и фосфор, а со тоа дополнително го подобруваат имунитетот.

Поединечни студии покажуваат дека консумирањето на само 5 семки од кајсии дневно значително го спречува настанувањето на тумор и ја подобрува имунолошката слика на организмот.Спонзорирани линкови

Маркетинг