Во Турција 1.195 новoзаразени со коронавирус

Макфакс

13/06/2020

10:04

957

Големина на фонт

а а а

Бројот на нови случаи на коронавирус во Турција во последните 24 часа е поголем од илјада, за прв пат од 29 мај, соопшти Министерството за здравство. Изјавата доаѓа откако се олеснија рестриктивните мерки воведени поради пандемијата.

Потврдени се 1.195 нови случаи, а 15 лица починале, пренесува Ројтерс. Вкупниот број на заразени ја надмина бројката од 175 илјади.Спонзорирани линкови

Маркетинг