Се плашите од змии и не смеете да излезете во двор? - овој прав го има во секој дом, а змиите од него бегаат како 'луди'!

Точка

01/06/2020

18:02

6.500

Големина на фонт

а а а

Доаѓа лето, но и наезда на змии со него. Овој прав ќе ви помогне да се ослободите од нив, доколку ги сретнете во двор.

Сите слушнале за сода бикарбона, но можеби не и за тоа дека токму таа штити од змии.


Прав од сода бикарбона истурете во дворот и на тој начин ќе ги истерате змиите. Имено, како што покажуваат некои истражувања, змиите се плашат од овој прав и бегаат од него.
Спонзорирани линкови

Маркетинг