11 новозаразени со коронавирус во Сирија

Макфакс

23/05/2020

18:30

388

Големина на фонт

а а а

Сирија денеска забележа 11 нови случаи на коронавирус, што е најголем број заразени лица во таа земја за 24 часа.

Министерството за здравство соопшти дека станува збор за Сиријци кои допатувале од Кувајт.

Според официјалните податоци, 70 луѓе се заразени во Сирија, а четворица починале, наведува АП.Спонзорирани линкови

Маркетинг