Руслана ја освои Европа со нејзиниот сексапилен настап на Евровизија, а сега за многумина е непрепознатлива

Точка

24/02/2020

14:06

5.197

Големина на фонт

а а а

Како што знаеме Руслана ја претставуваше Украина на Евровизија, а без размислување може да кажеме дека имаше навистина сексапилен настап со кој ја освои публиката и ѝ донесе победа на нејзината земја.

"Wild dances" е песната која го освои првото место на Евровизија во 2004-та година, а веднаш зад неа според гласовите на жирито, на второто место се најде балканскиот пејач Жељко Јоксимовиќ со песната "Lane moje".

Руслана денес има 45 години, и понатаму се занимава со музика и настапува ширум Европа.

Активна е на социјалните мрежи, пред сè на Инстаграм па нејзините фанови навистина се воодушевени од нејзиниот изглед. Спонзорирани линкови

Маркетинг