Двајца ранети во изрешетано „ауди“ во скопска Железара

Нетпрес

24/02/2020

09:47

5.580

Големина на фонт

а а а

Две лица се повредени по вооружениот напад кој синоќа се случи во скопската населба Железара.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека во 00:21 часот по полноќ ноќта кон понеделникот добиле пријава дека на улицата „Ферид Бајрам“ во скопската населба Железара биле слушнати истрели од огнено оружје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека 29-годишниот И.А. и 35-годишниот С.Р., двајцата од Скопје, биле повредени од огнено оружје и било оштетено патничко возило „ауди“, сопственост на 33-годишниот Е.С. од Скопје.

Повредените биле пренесени во болницата „Систина“ за укажување медицинска помош.

Од Министерството за внатрешни работи додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг