"Ѕверот" на Трамп на Дејтона 500

Точка

18/02/2020

20:56

3.221

Големина на фонт

а а а

Не се случува секој ден претседателски автомобил да учествува на трки.

Во разговор со Fox News, претседателот на САД, Доналд Трамп порачал дека планира да вози кругови на славната Дејтона 500 во својата претседателска лимузина. 

На патеката Дејтона ќе почне NASCAR сезоната 2020-та и има големи шанси Трамп да допатува од Вашингтон за да присуствува на овој настан, пишуваат американските медиуми.

Претседателската лимузина можеби не изгледа како тркачки автомобил, но поседува се што е потребно за да "сврти едно кругче".

Сепак, станува збор кој чини околу 1,5 милиони долари и тежи околу 9.000 килограми.Спонзорирани линкови

Маркетинг