Земјотрес со јачина од 6,9 степени ја погоди источна Турција

Макфакс

24/01/2020

21:09

981

Големина на фонт

а а а

Силен земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди денеска источниот дел на Турција.

Засега нема извештаи за жртви. 

Некои жители на овој регион на страниците на Евромедитеранскиот сеизмолошки центар напишаа дека темелите на нивните домови силно се занишале. Други напишаа дека делови од нивните куќи се оштетени, пренесува хрватски „Индекс“. 

Земјотресот се случил во 18:55 часот, а епицентарот бил на 11 километри североисточно од Догањол.Спонзорирани линкови

Маркетинг