Русите опасно им се доближиле на Американците: Руски уништувач никогаш не пришол вака блиску до американски! Од Фарагот испукани 5 сигнали

Точка

10/01/2020

20:17

3.939

Големина на фонт

а а а

Рускиот воен брод "агресивно" се доближил до американскиот уништувач во Северното Арапско море, било соопштено денес од базата на Петтата флота на американската морнарица на Бахреин.

Американскиот уништувач Фарагот испукал пет сигнали и побарал од рускиот брод да го промени курсот. 

"Рускиот брод на почетокот тоа го одби, но на крајот го промени курсот и двата брода се оддалечија еден од друг", се наведува во соопштението.Спонзорирани линкови

Маркетинг