Задници на сите страни: Во земјата на кафето и фудбалот секоја година 27 девојки на улица ги покажуваат своите задници - погледнете

Точка

18/12/2019

14:23

15.679

Големина на фонт

а а а

Сите знаеме дека Бразил е земјата на самба, кафе, карневали и фудбал. Меѓутоа, во последните години во центарот на внимание е поради еден необичен натпреват: Избор за Мис за најдобар задник.

Станува збор за најдобар задник. Натреварувањето го основал новинарот Кака Оливер.

Во натпреварот учествуваат 27 девојки кои секоја година поминуваат во најголемата улица во Сао Паоло во танга.

Тоа всушност е најава за избор за најдобриот задник во Бразил познат како “Мис бум бум“.

Победничката на овој натпревар добива награда од 22.000 долари, а за работата да биде уште поинтересна, во оваа земја секоја година околу 50.000 девојки се одлучуваат да одат на естетска корекција на задник. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг