Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Макфакс

02/12/2019

21:41

6.615

Големина на фонт

а а а

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“.

Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати.

Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори.

Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше пукање од огнено оружје.Спонзорирани линкови

Маркетинг