Бројот на загинати во земјотресот во Албанија се искачи на 29

Макфакс

27/11/2019

11:18

1.005

Големина на фонт

а а а

Со смртта на 25-годишниот Самир, кој почина утрово од повредите здобиени во земјотресот и пронаоѓањето на телото на неговиот татко под урнатините во Туман, бројот на загинатите во разорниот земјотрес во Албанија се искачи на 29.

Бројот на исчезнати сè уште не е познат, а потрагата по преживеани под урнатините продолжува и денес.

Меѓу жртвите на земјотресот има мажи, но и жени и деца.Спонзорирани линкови

Маркетинг