Хаусер поминал романтичен ден со прекрасната Лола: „Зрачите со љубов“

Точка

22/11/2019

21:23

2.193

Големина на фонт

а а а

Иако во последно време објавуваше снимки на кои свири држејќи ја околу половината убавата италијанска пејачка Бенета Карели, Стјепан Хаусер не ја заборавил ниту атрактивната узбекистанска пијанистка, Лола Астонова, која се појавува во неговиот нов спот за песната „River Flows in You“.

На Инстаграм Стјепан објавил фотографија на која ја држи за раце Лола со коментар: „Есен, најромантичното годишно време...“

На Инстаграм-стори објавил и неколку фотографии од снимањето на спотот.

View this post on Instagram

Autumn, the most romantic season... 🍁

A post shared by HAUSER (@hausercello) on

Песната ќе биде објавена на неговиот соло албум, кој е најавен за 2020-та година. На снимањето му се придружил и лондонскиот симфониски оркестар. Спотот е снимен во Истра, а за режијата била задолжена „Medvid“ продукција.
Спонзорирани линкови

Маркетинг