Никогаш вака не изгледал претходно: Синиша Михајловиќ се појавил на тренингот на Болоња и ги запрепастил сите

Точка

21/11/2019

20:52

4.611

Големина на фонт

а а а

Неколку минути после пладне, а само 24 часа откако ја напуштил болницата „Сант Орсоли“, Синиша Михајловиќ се појавил во предградието на Болоња, каде што се наоѓа тренинг центарот на тој италијански клуб.

Миха по речиси еден месец се појавил на тренинг на Болоња, што посебно ги воодушевило фудбалерите на овој клуб. Миха последен пат бил со својата екипа на натпреварт против Јувентус.

„Имаше трпение да ме почекa, ми даде шанса да згрешам што е од суштинско значење за раст на една млада личност. Би сакал да му кажам што правам со Манчини“ - изјавил Рикардо Орсолини, дебитант во репрезентацијата на Италија.

Доаѓањето на тренингот од фудбалската екипа го овековечиле со фотографија на нивниот официјален Твитер и Инстаграм профил со порака:

„Шефот се врати каде што припаѓа“.

Миха во наредните два-три дена ќе биде покрај својот тим, но тешко е за очекување дека во недела во 12:00 часот ќе присуствува на натпреварот со Парма.

„Малку е веројатно дека ќе биде на клупата против Парма, но со Србинот сè е возможно“ - пренесуваат медиумите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг