Внимавајте, овие три хороскопски знаци се најсклони кон неверство

Точка

19/11/2019

17:50

2.703

Големина на фонт

а а а

Некои луѓе се склони кон стабилни моногамни врски, додека други се склони кон неверство.

Овие три хороскопски знаци се сметаат за најопасни прељубници.

Овен

Со Овенот владее Марс кој со себе носи акција, агресија и сексуалност, а тоа значи дека ако вашиот партнер е роден во овој знак, најверојатно ќе ве изневери без размислување.


Близнаци

На Близнаците им е потребна слобода, разновидност и флексибилност за да бидат среќни. Тие се друштвени суштества кои сакаат да запознаваат нови луѓе, а понекогаш се дури и склони кон одржување на паралелни врски кои добро ги сокриваат. Никогаш немаат намера да ве повредат, но ако се случи тоа, ќе се обидат на сите начини да се извлечат за да не ви признаат.


Вага

На Вагите во животот им е важен балансот и многу се трудат така да им е и во романтичните врски. Ако Вагата ве изневери, тоа е знак дека не се чувствува исполнето во врската. Ќе чувствува голема вина поради неверството, но сето тоа ќе го сокрие за мир во куќа. Ако ја фатите, веројатно на почетокот ќе порекнува, но ако ја „ставите во ќош“, ќе биде искрена.Спонзорирани линкови

Маркетинг