(18+) Се појавија голи фотографии од поп ѕвездата - колешките објавуваат голи фотографии во знак на поддршка

Точка

15/11/2019

22:07

14.043

Големина на фонт

а а а

На социјалните мрежи неодамна се појавија голи фотографии од пакистанската поп ѕвезда Раби Пирзада, а после големите реакции, некои ѕвезди од тамошната индустрија искажале емпатија кон пејачката и и самите објавиле фотографии на кои се голи.

Пакистанско-авганистанската актерка, Малиша Кена Кан, отворила нов профил на Твитер само за да сподели црно-бели фотографии во знак на поддршка на колешката. Покрај фотографиите ставила хаштази #SupportRabiPirzada и #iamrabipirzada.


##https://twitter.com/MalishaOfficial/status/1194254872985473025##

Истото го направила и Ишика Борах, која се опишува како “единствена оригинална индиска порно ѕвезда“.

##https://twitter.com/IshikaBOfficial/status/1194240969740152833##

Протестот на Твитер доаѓа неколку денови откако Пирзада најавила дека го напушта шоубизнисот поради 18+ фотографиите и снимките кои се појавија на интернет. Додека во Пакистан многумина ја обвиниле за непримерност, на социјалните мрежи добива поддршка од сите страни на светот.

Сè уште не е познато како нејзините фотографии стигнале на интернет, а некои веруваат дека за тоа е заслужен нејзиниот поранешен партнер. Некои мислат и дека мотивот бил политички, со оглед на тоа дека Пирзада отворено го критикувала индискиот премиер и неговата политика кон Кашмир.

Во твитот со кој најави повлекување од шоубизнисот, Пирзада побарала милост од Алах. Според пакистанските медиуми, таа моментално е на аџилак во Мека, т.н. Умра.Спонзорирани линкови

Маркетинг