Војвотката во издание во кое досега не сме ја виделе

Точка

13/11/2019

21:17

3.330

Големина на фонт

а а а

Иако стилот на Кејт Мидлтон се базира на модни класици и едноставни дневни парчиња кои секоја жена би требало да ги има во својот гардеробер, во едно вакво парче досега не сме ја виделе.

Во прашање е обична бела маица која војвотката совршено ја вклопила во својата последна модна комбинација.

Кејт вклопила беспрекорен стајлинг за есен кој во овој случај подразбира сиво карирано сако и бордо панталони со кои совршено прилега белата маица.


Изгледот го надополнила и со црни салонки од превртена кожа, но и црн кожен ремен.

Војвотката, како и секогаш, внимавала на сите детали па на сето тоа додала и впечатливи сребрени обетки кои ги нагласила така што на едната страна ја ставила косата позади уво. Спонзорирани линкови

Маркетинг