Меланија Трамп во хит парче облека од 90-те: Изгледа подобро од кога и да е

Точка

13/11/2019

15:10

2.660

Големина на фонт

а а а

Првата дама на Америка Меланија Трамп е модно “озлогласена“ затоа што секогаш носи добри и скапи парчиња облека. Таа во друштво на својот сопруг Доналд Трамп синоќа носела капут кој некогаш бил хит во зимската сезона и сега повторно се враќа во мода.

Додека се одвивала политичката драма помеѓу демократите и републиканците во Америка, Меланија, како и вообичаено не се огласува по прашањата за политиката и продолжува да го прави она во кое секогаш е најдобра.


Првата дама пред белата куќа се прошетала во сивиот капут со ситна црна текстура. Овој модел бил многу популарен во 90-те години. Широки ракави и широк пад е спротивно на она кое беше популарно - струкирани капути.


Со оглед на тоа што пристигнува ладното време во наредните месеци, капутот кој го носеше Меланија Трамп е знак дека слични модели на тој ќе бидат најголем хит оваа сезона. Воедно ова е враќањето на модата од 90-те години. Спонзорирани линкови

Маркетинг