На лицето на Гомез се гледаат гребнатинки од „пресметката“ со Стерлинг

Точка

12/11/2019

15:49

1.358

Големина на фонт

а а а

Откако Гомез и Стерлинг беа на раб на физичка пресметка на дербито помеѓу Ливерпул и Сити минатиот викенд, тоа не било избегнато на собирот на англиската репрезентација.

Како што пренесуваат англиските медиуми, нивниот неодамнешен вербален дуел се претворил во физичка пресметка на собирот на англиската репрезентација, по што селекторот Герет Саутгејт го отстрани Стерлинг од репрезентацијата.

Англиските медиуми објавија и фотографија од тренингот на „Гордиот Албион“, на која се гледа како дефанзивецот на Ливерпул има гребнатинка на лицето.
Спонзорирани линкови

Маркетинг