Ова е најголемиот кошмар за Русија и Кина: Американските медиуми објавија вест која ги вознемири Пекинг и Москва!

Точка

11/11/2019

20:59

5.392

Големина на фонт

а а а

Магазинот “Нешенел интерест” можната продажба на атомcкa подморница на сојузниците на Америка, ја нарече “најголем кошмар” за Русија и Кина.

Новинарот Хари Казианис нагласи дека испораката на неколку американски подморници од класата “Вирџинија”, на Австралија ќе ѝ овозможи да ја зголеми вoeната моќ во Азиско-пацифичкиот регион. Тоа е уште една можност да се прошири борбата против Кина и Азиско-пацифичкиот регион.

Како што нагласува, Камбера ќе добие подморници кои ќе овозможат патролирање на поголем простор од претходно.

Научниот соработник од Центарот за независни истражувања, Сајмон Коен, смета дека Австралија не треба да се потпира на поддршка однадвор. Според неговите зборови, државата доволно се потпира на помошта од странските војски и странските компании. Спонзорирани линкови

Маркетинг