Откриено е што му рече Роналдо на Сари откако беше повлечен од игра

Точка

11/11/2019

15:37

4.114

Големина на фонт

а а а

Фудбалерите на Јувентус синоќа славеа против Милан со минимални 1:0, а Кристијано Роналдо го одигра еден од најслабите натпревари во последните неколку години.

Роналдо не ни го дочека крајот на натпреварот - тренерот на Јувентус, Маурицио Сари го повлече од игра во 55-та минута и на негово место влезе Пауло Дибала кој го постигна победоносниот гол за Јувентус.

Се шпекулира дека Роналдо го напушти теренот поради повреда, но според неговата реакција при измената, може да се заклучи дека можеби и не станува збор за такво нешто, туку тоа било тактичка одлука на Сари.

Италијанските медиуми тврдат дека откриле што му рекол Роналдо на тренерот Сари при излегувањето од игра. Наводно тој на Португалски му рекол "vai pra o caralho", што во превот значи „од*еби“.Спонзорирани линкови

Маркетинг