Сончево време со температура до 29 степени

Макфакс

27/10/2019

11:52

993

Големина на фонт

а а а

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи.

Оттаму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со дневна температура до 26 степени.Спонзорирани линкови

Маркетинг