“Нема во Европа, не примаат више”: Култните К-15 со скеч кој денес е реалност

Точка

21/10/2019

17:42

4.341

Големина на фонт

а а а

К-15, исто како во стилот на американските Симпсонови, очигледно можат да ја предвидат иднината.

Деновиве, еден стар скеч на Тошо, Миле и Цацко со наслов “Нема во Европа” ја насмеа македонската јавност, а најмногу поради коинциденцијата со моменталната политичка ситуација. 

Погледнете го видеото и сами уверете се во сличноста со случувањата денес:
Спонзорирани линкови

Маркетинг