Новина во Викторија Сикрет: Плус сајз манекенка за првпат ќе зачекори на нивната писта

Кармин

16/10/2019

16:50

3.396

Големина на фонт

а а а

Познатиот бренд за долна облека, „Викторија Сикрет“, со години за своите рекламни кампањи и ревии бирал само витки девојки, па поради тоа многупати се нашол во скандали.

Сега брендот одлучил да започне ново поглавје во својата историја и првпат ангажирал плус сајз модел.

Девојката се вика Али Тате Катлер и носи американска облека со големина 14, што одговара на меѓународните М-Л. Моделот ќе претстави линија во рамки на соработката на Викторија Сикрет со британскиот бренд за долна облека, „Bluebella“.

Во интервјуто Али рекла дека само во манекенството себеси се смета за плус сајз манекенка.

„Во суштина, М-Л е најпопуларната големина меѓу жените“, вели Катлер. Според моделот, нејзината главна цел во соработката со ВС е да им докаже на сите девојки дека може да бидат убави, без оглед на големината на облеката.

„На модната писта сега ќе претставуваат различни модели на долна облека за девојки со било која големина, висина, боја и етничка група“, вели Али. 

View this post on Instagram

Had some frank body talks. Getting real about how I never acknowledged my body when I was younger because I never wanted people to really look at mine and realize I was fat. I thought if I didn’t acknowledge it, no one would notice. Then when I started “plus size” modeling, I had so many mixed feelings because now everyone knew I was the very thing I had been trying to hide. The most beautiful thing happened after I had been modeling for a while and started seeing models who were above size 14s that were unbelievably gorgeous. The programming in my mind started rewiring and I realized I too could be gorgeous, at any size. Editing the people you follow and surround yourself with does wonders.

A post shared by Ali Tate (@ali_tate_cutler) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk