Најголемата љубов на Тоше Проески по 12 години од неговата смрт живее целосно поразличен живот - погледнете каде се наоѓа и што прави Андријана Будимир

Кармин

16/10/2019

15:30

5.786

Големина на фонт

а а а

Адријана Будимир беше долгогодишна девојка на Тоше Проески, а многумина и до ден денес ја нарекуваат “негова најголема љубов“.

По смртта на Тоше, пред 12 години, Адријана се повлече од јавноста и одбиваше да разговара со новинарите за никогаш непреболениот Тоше. За нивната љубов се дозна по смртта на Тоше, а медиумите тогаш почнаа интензивно да пишиваат за неа.

View this post on Instagram

Neka nam se mnoze zvezdice!!!! 🥇🥇

A post shared by Andrijana Budimir (@andrijana_budimir_official) on

Адријана, нивната љубов мораше да ја докажува и на суд затоа што менаџерката на Тоше, Љиљана Петровиќ ја обвинила дека лаже и дека никогаш не била девојка на славниот пејач. Пресудата на крајот била во корист на Будимир, а Петровиќ морала да ѝ исплати 300.000 денари отштета поради клевета и да плати околу 500 евра за судски трошоци.

View this post on Instagram

Muzic puzic!!!❤❤❤

A post shared by Andrijana Budimir (@andrijana_budimir_official) on

Пет години по неговата трагична смрт, Будимир се омажила за угостител од Скопје, а парот во 2014-та година го добил и синот Максим.

View this post on Instagram

🤾‍♂️🤔😜

A post shared by Andrijana Budimir (@andrijana_budimir_official) on

Таа отворила и приватно училиште за ракомет, а во април месец оваа година станала тренер на машката репрзентацијана Македонија. Таа воедно е и првата жена на таа позиција во историјата.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk