Неверојатна авионска несреќа: Малиот авион се заплеткал меѓу кабли, а пилотот се спасил иако излетал...

Точка

09/10/2019

20:05

1.366

Големина на фонт

а а а

Малиот патнички авион останал да виси на каблите на жичница откако во текот на летот некако успеал да се заплетка во нив, пренесува британски „БиБиСи“.

Несреќата се случила на северот на Италија во близина на границата со Швајцарија, а иако пилотот излетал од авионот, за чудо преживеал и поминал со полесни повреди. Единствениот патник во авионот се поминал без повреди.

Од полицијата соопштија дека ја истражуваат причината за оваа бизарна авионска несреќа, а локалната горска служба за спасување, чии што припадници ја организирале спасувачката операција, објави видео снимка од местото на инцидентот.Спонзорирани линкови

Маркетинг