СП Топ 5: Фантастичниот Кампацо со магичен пас ја уништи одбраната на Србите

Дерби

11/09/2019

11:41

541

Големина на фонт

а а а

Зад нас се првите две четвртфинални пресметки на Светското првенство во Кина, односно веќе ги знаеме првите два полуфиналисти и тоа се репрезентациите на Аргентина и Шпанија.

Аргентинците го надиграа еден од главните кандидати за златото, селекцијата на Србија со 97-87, а пак Шпанците рутински ја средија Полска со 90-78. Во пресрет на новите возбудувања кои следат од термините од 13 и 15 часот погледнете ги најдобрите потези од вчерашните битки, односно Топ 5 листата која ја преводи фантастичниот Факундо Кампацо со својот магичен пас до Делија.Спонзорирани линкови

Маркетинг