Следното британско ГП, малку подоцна од вообичаеното

КРУГ.МК

23/08/2019

14:59

299

Големина на фонт

а а а

Сопствениците на Сивлерстон, БРДЦ, за време на трката минатиот месец обезбедија нов договор со Либерти Медиа што ќе ја задржи трката на легендарниот автодром барем до 2024 година.

Влезниците за следното Британско Гранд При на кое ќе се прослави 70-годишнината о дпрвата трка, се веќе пуштени во продажба. Јубилејната трка ќе понуди уникатно искуство и потсетување на легендарни возачи, болиди и моменти од историјата.

„ВОЗБУДЕНИ СМЕ ШТО ВЕЌЕ ПОЧНА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА БРИТАНСКОТО ГРАНД ПРИ СЛЕДНАТА ГОДИНА. НАШАТА ПРОСЛАВА ЌЕ ОЗНАЧИ 70-ГОДИШНИНА ОД ФОРМУЛА 1 И ПОРАДИ ТОА САКАМ ДА АПЕЛИРАМ ФАНОВИТЕ ДА СИ ГИ НАБАВАТ СВОИТЕ ВЛЕЗНИЦИ КОЛКУ ШТО МОЖЕ ПОСКОРО ЗА ДА СИ ОБЕЗБЕДАТ УБАВИ МЕСТА ЗА ВРВНИОТ МОТОРСПОРТ НАСТАН“, ОБЈАСНИ СТУАРТ ПРИНГЛ.Спонзорирани линкови

Маркетинг