Тон емоции: Двајцата имаат оштетен слух, па наместо свадбен танц, на знаковен јазик ја извеле „Немир“ од Тоше и Каролина

Точка

22/08/2019

20:47

3.182

Големина на фонт

а а а

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден.

Парот со оштетен слух свадбениот танц го заменил со специјална изведба на песната „Немир“ од Тоше Проески и Каролина Гочева.

Младенците, кои потекнуваат од Битола и Неготино, на Македонија ѝ покажаа дека љубовта не познава граници. Вакви луѓе ја враќаат вербата во иднината!


На социјалните мрежи не престанува да се споделува емотивното видео од нивната неверојатна изведба, а доколку сте дел од оние кои сè уште не го погледнале, може да го погледнете овде.
Спонзорирани линкови

Маркетинг