Шоу! Фламанците на Трамп му го продаваат традиционалниот ривал: Драг претседателе, 1 евро и Валонија е ваша! Јавете се

Точка

22/08/2019

15:49

1.805

Големина на фонт

а а а

Подмладокот на националистичката партија "Нова фламанска алијанса" му предложил на американскиот претседател Доналд Трамп да ја купи Валонија - за 1 евро.

"Драг претседателе Трамп, едно евро и Валонија е ваша. Јавете ни се", напишале на профилот на партијата на Твитер. 

Објавена била и фотографија од градот Дурбуи, на која е додаден њујошркиот облакодер "Trump Tower".

Претходно било соопштено дека американската администрација разговара за можноста на Данска и се предложи годишна исплата во висина од 600 милиони долари за предавање на Гренлад на неограничено користење.Спонзорирани линкови

Маркетинг