Хит! Еве што се случувало во текот на апсењето на Катица Јанева: Кучиња ги нападнале полицајците кои дошле да ја одведат обвинителката

Точка

21/08/2019

16:50

14.962

Големина на фонт

а а а

Додека македонската јавност е под будно око и го следи апсењето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради аферата „Рекет“, камерата забележала една интересна сцена.

Како што може да се забележи, кучињата во еден момент почнале да ги напаѓаат и да лаат на полицајците кои стоеле пред куќата на Јанева.

Да ве потсетиме дека Јанева е уапсена со налог на Обвинителството за организиран криминал поради злоупотреба на службена функција. Преземена е мерка притвор за обвинителката Јанева.

Погледнете го видеото:

Спонзорирани линкови

Маркетинг