Миранда Кер изгледа неверојатно во третата бременост, а сè благодарение на овој напиток

Кармин

19/08/2019

16:20

2.171

Големина на фонт

а а а

Миранда Кер некогаш беше дел од ангелите на „Викторија Сикрет“. Манекенката од Австралија, Миранда Кер е позната по нејзината перфектна градба која и понатаму ја краси и покрај тоа што родила две деца, а третото е на пат.

Ова е тајна на нејзината фигура:

Познато е дека Миранда е обожавателка на здравиот начин на живот па така секое утро почнува да консумира свежо цеден сок од целер. Го пие на празен желудник, половина час пред доручек. Сокот од целер е исклучително здрав, содржи витамини и минерали кои штитат од многубројни болести и го зајакнуваат имунитетот.

Миранда вели дека по породувањето на второто дете не чувствувала притисок веднаш да се врати на нормалната тежина затоа што повеќе не позира во долен веш како што тоа било случај кога се породила на првото дете пред седум години.

Миранда била во брак со холивудскиот актер Орландо Блум од 2010-та година, годините кога го добила синот Флин.

View this post on Instagram

🍋🤰🏻🌸

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Две години подоцна започнала врска со младиот милијардер, Еван Спигел за кој се омажила во 2017-та година.

Кон крајот на минатата година го добила синот Харт, а само десет месеци подоцна објавила дека повтоно е бремена.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk