Кајли Џенер го враќа во мода неудобниот тренд кој некогаш го обожуваа нејзините сестри

Кармин

16/08/2019

14:37

4.166

Големина на фонт

а а а

Најмладата сестра од кланот Кардашијан-Џенер, инспирација за својот последен аутфит пронашла во старите фотографии на своите сестри.

22-годишната Кајли Џенер, на Инстаграм објавила галерија со фотографии од своето летување, кое после Италија го продолжила на југот на Франција. На фотографиите носи интересно цветно фустанче со ремени и полни ракави, и едно неудобно парче облека кое пред десетина години го обожуваа Ким, Клои и Кортни.

View this post on Instagram

Baby we should hit the South of France✨

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Станува збор за корсет, а Кајли избрала бел, свилен модел во стил на долна облека и го стегнала преку фустанот.

Изгледот го надополнила со рамни бели папучи, розева ташна и уште еден необичен пар наочари со проѕирни стакла и бисери.

Кајли во галеријата која ја објавила позирала со својата ќерка Сторми и нејзиниот татко, раперот Травис Скот, кој ги изненади фановите, бидејќи ретко го гледаме насмеан.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk